+420 725 854 356 info@cernalouze.cz

Privátní relaxační místnost
ČERNÁ LOUŽE, penzion a restaurace

Náš privátní klub Vám poskytne zázemí pro soukromé saunování a relaxaci, který je určen až pro 6 osob. K dispozici je Vám personál, který zajistí občerstvení dle Vašeho přání. Vybavení privátního klubu je v nadstandardním provedení nejvyšší kvality s nejpřísnějšími hygienickými podmínkami.

Sauna

Saunování má především preventivní účinek. Pravidelná návštěva sauny zvyšuje odolnost organismu proti běžným infekcím horních cest dýchacích. Dále je také prokázaný pozitivní vliv sauny na povzbuzení a vyladění nervové i hormonální funkce organismu a pomáhá orgánům při intenzivním pocení zbavovat se ve zvýšené míře zplodin látkové přeměny.
Více informací

Saunování má z léčebného hlediska podpůrný význam. Známé je využívání aromaterapie (léčba horních cest dýchacích, poruchy pohybového ústrojí, nespavost), sauny se využívá k prohřátí kloubů u některých ortopedických diagnóz, při některých klimakterických potížích, apod. Sauny však nejsou vhodné úplně pro všechny. Sauny jsou jistě vhodné pro zdravé osoby bez známek nějakého závažného onemocnění (akutního nebo zhoršeného chronického). Před návštěvou sauny je důležité zvážit i momentální psychický stav a tělesnou dispozici. Nemocný člověk by se měl před saunováním poradit se svým ošetřujícím lékařem. Do sauny nepatří akutní záněty, některé kožní projevy, kontraindikované gynekologické problémy a degenerativní onemocnění apod.

Sauny a hubnutí

Mylná je však představa o hubnutí při saunování. Skutečností je, že při ½ hod. saunování ztratí člověk cca 500g vody. Je prokazatelný pozitivní vliv sauny na lepší rozložení vody v organismu, což snižuje např. otoky u lidí s nadváhou, když mizí voda z tukových tkání.

Sauny a regenerace

Sauny mají ovšem výrazné regenerační účinky. Pravidelná návštěva sauny zvyšuje látkovou výměnu, odplavuje únavové látky, zlepšuje zásobování kyslíkem apod. Ideální je využít sauny k předehřátí organismu např. před masáží.

CENÍK WELLNESS

Seznamte se podrobně s cenami privátní relaxační místnosti.

REZERVACE WELLNESS

Rezervujte si čas jen pro sebe v našem privátním wellness.

Rezervace ubytování

ČERNÁ LOUŽE, penzion a restaurace
Nová Ves 42, ​294 02 Branžež – Kněžmost

Galerie wellness

Rezervace ubytování

ČERNÁ LOUŽE, penzion a restaurace
Nová Ves 42, ​294 02 Branžež – Kněžmost

Galerie wellness