Privátní wellness (vířivka a sauny)
ČERNÁ LOUŽE, penzion a restaurace

Náš privátní klub Vám poskytne zázemí pro soukromé saunování a relaxaci ve vířivém bazénu, který je určen až pro 6 osob. K dispozici je Vám personál, který zajistí občerstvení dle Vašeho přání. Vybavení privátního klubu je v nadstandardním provedení nejvyšší kvality s nejpřísnějšími hygienickými podmínkami.

Sauna

Saunování má především preventivní účinek. Pravidelná návštěva sauny zvyšuje odolnost organismu proti běžným infekcím horních cest dýchacích. Dále je také prokázaný pozitivní vliv sauny na povzbuzení a vyladění nervové i hormonální funkce organismu a pomáhá orgánům při intenzivním pocení zbavovat se ve zvýšené míře zplodin látkové přeměny.

Více informací
Saunování má z léčebného hlediska podpůrný význam. Známé je využívání aromaterapie (léčba horních cest dýchacích, poruchy pohybového ústrojí, nespavost), sauny se využívá k prohřátí kloubů u některých ortopedických diagnóz, při některých klimakterických potížích, apod. Sauny však nejsou vhodné úplně pro všechny. Sauny jsou jistě vhodné pro zdravé osoby bez známek nějakého závažného onemocnění (akutního nebo zhoršeného chronického). Před návštěvou sauny je důležité zvážit i momentální psychický stav a tělesnou dispozici. Nemocný člověk by se měl před saunováním poradit se svým ošetřujícím lékařem. Do sauny nepatří akutní záněty, některé kožní projevy, kontraindikované gynekologické problémy a degenerativní onemocnění apod.

Sauny a hubnutí

Mylná je však představa o hubnutí při saunování. Skutečností je, že při ½ hod. saunování ztratí člověk cca 500g vody. Je prokazatelný pozitivní vliv sauny na lepší rozložení vody v organismu, což snižuje např. otoky u lidí s nadváhou, když mizí voda z tukových tkání.

Sauny a regenerace

Sauny mají ovšem výrazné regenerační účinky. Pravidelná návštěva sauny zvyšuje látkovou výměnu, odplavuje únavové látky, zlepšuje zásobování kyslíkem apod. Ideální je využít sauny k předehřátí organismu např. před masáží.

Whirlpool (vířivka)

Whirlpool (vířivý bazén, spa) pomůže uvolnit napětí způsobené Vašimi každodenními starostmi a shonem. Poskytne relaxaci a pomůže při rehabilitaci Vašich svalů a kloubů. Whirlpool umožní Vašemu tělu snížit tepovou frekvenci, zklidnit dýchání a přispěje tak například i k lepšímu usínání. Blahodárné účinky vířivých bazénů vznikají kombinací teplé vody se vzduchem ve speciálních tryskách. Obrovskou roli hraje při relaxačních účincích whirlpoolu i vztlak vody, který snižuje tělesnou hmotnost téměř o 90 %.

Více informací

Co je to whirlpool?

Whirlpool je vířivý bazén (spa či vířivka), který pomůže uvolnit napětí způsobené Vašimi každodenními starostmi a shonem. Poskytne relaxaci a pomůže při rehabilitaci Vašich svalů a kloubů. Whirlpool umožní Vašemu tělu snížit tepovou frekvenci, zklidnit dýchání a přispěje tak například i k lepšímu usínání. Blahodárné účinky vířivých bazénů vznikají kombinací teplé vody se vzduchem ve speciálních tryskách. Obrovskou roli hraje při relaxačních účincích whirlpoolu i vztlak vody, který snižuje tělesnou hmotnost téměř o 90%.

Čím vám whirlpool prospěje?

  • poskytne relaxaci a zlepší rehabilitaci
  • má pozitivní vliv na krevní oběh
  • umožní setkávat se s rodinou i přáteli
Ceník wellness

Seznamte se podrobně s cenami privátní sauny a vířivky.

Více zde >>>

Rezervace wellness

Rezervujte si čas jen pro sebe v našem privátním wellness.

Více zde >>>